Rusztowania elewacyjne w sys. Plettac to jeden z najpopularniejszych systemów wykorzystywanych na naszych budowach.
Bezpieczeństwo i ekonomia decydują, że bardzo wiele firm decyduje się na ten właśnie system rusztowań. W roku 2010 były to najczęściej wybierane rusztowania przez klientów, co czyni je bardzo popularnymi. Spełnia bardzo wysokie wymogi europejskie i cieszy się ogromnym uznaniem w Niemczech. Jest to coraz bardziej popularny rodzaj rusztowań nie tylko na naszych, polskich budowach, ale również w wielu krajach Unii Europejskiej.
Zalety systemu Plettac
Tego rodzaju rusztowania są łatwe w montażu, uniwersalne i można je nabyć w przystępnej cenie.
Główną zaletą systemu Plettac jest możliwość wyboru różnych długości podestów roboczych, wykonanych z różnych materiałów tj. drewno, stal, aluminium.
Dodatkową zaletą tego systemu jest również zastosowanie mocowań nadżerek zapadkowych co znacznie przyśpiesza prace, gdyż nie używamy przy tym żadnych....
Jest to bardzo wygodne szczególnie, gdy zajmujemy się ocieplaniem budynku. Stosunkowo szeroka rama pozwala na wygodne wykonywanie pracy, nawet, gdy mamy ułożone obok siebie niezbędne materiały. Producenci dają do wyboru rusztowania o polach 2, 5 oraz 3, 0 metry. Oczywiście na życzenie klienta udostępniane są również takie o polach długości 1, 0m 1, 5m i 2, 0m. Wiąże się to jednak z wyższą ceną za metr kwadratowy. Krótsze pole jest dużo łatwiejsze w transporcie, przed zakupem należy wziąć to pod uwagę. Dodatkowo jest je łatwiej ustawić na trudnym podłożu.
Jeśli zaś spojrzeć na to od strony ekonomicznej to wybierając dłuższe pola koszt będzie niższy, po przeliczeniu na metry kwadratowe. W polu 2, 5m dla takiej samej długości rusztowania w polu 3, 0m trzeba zastosować większą ilość ciągów ram, co zwiększa koszt.
Dla wielu wykonawców bardzo istotnym elementem jest łatwość i szybkość obudowania różnego rodzaju budynków. Rusztowania w systemie plettac dają możliwość poradzenia sobie nawet z dość trudnymi budynkami ze względu na możliwość wykorzystania dodatkowego wyposażenia, jakie jest obecnie dostępne.
Wady systemu Plettac
Wadą systemu plettac jest jego cena np. porównując z do rusztowania warszawskiego.
Montaż rusztowania
Tego typu rusztowania są bardzo wygodne i łatwe w montażu. W prosty sposób można złożyć i rozłożyć całą konstrukcję, ponieważ do łączenia poszczególnych elementów zostały użyte zapadki. Dzięki tego typu rozwiązaniom nawet osoby nieposiadające zbyt wielkiego doświadczenia są w stanie poradzić sobie z montażem.
System został tak zaprojektowany, aby nie było możliwości popełnienia błędu podczas montażu. Wszystkie użyte elementy rusztowania pasują do siebie tylko w określonej kolejności. Jeden pracownik podczas jednego dnia jest wstanie zarusztować od 70 do 200 metrów kwadratowych.
Cena
Rusztowania systemu plettac można dostać w przystępnej cenie, jednak należy się liczyć z faktem, że musimy zapłacić za nie więcej niż te z niższej półki. Oczywiście możemy skorzystać z opcji leasingu. Podsumowując system plettac daje wiele możliwości. Znacząco ułatwia i przyśpiesza pracę, co pozwala na efektywniejsze wykonanie zleconych prac.
System ten pozwala na pracę nawet w dość trudnych i ekstremalnych warunkach, daje możliwość rusztowania skomplikowanych budowli( wymyślnych kolumn czy balkonów). Jest łatwy w transporcie. System plettac cały czas się rozwija, co jest bardzo istotne, ponieważ w przyszłości nie będziemy mieli problemów np. z dokupieniem kolejnych elementów.