Rusztowania modułowe

Rusztowania modułowe należą do jednych z bardziej skomplikowanych rodzajów rusztowań dostępnych na rynku. Zostały zaprojektowane z myślą o tych budowlańcach, którzy zajmują się dużymi, trudnymi w orusztowaniu obiektami. Połączenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych z bardzo dobrej, jakości materiałami powoduje, że jest to jeden z lepszych modeli rusztowań, jakie obecnie są produkowane. Możliwość rozbudowy przestrzennej.


Zalety rusztowań modułowych

Główną zaletą takiego rusztowania jest możliwość dopasowania do nawet najbardziej skomplikowanych budowli. Nie stanowi problemu postawienia rusztowania przy wieżach, rafineriach bądź nietypowych obiektach. Istnieje możliwość montażu poszczególnych elementów tak, aby rozbudować konstrukcję we wszystkich kierunkach pozwala na komfortową pracę na takim rusztowaniu. Jedną z ważniejszych zalet jest możliwość rozprowadzenia stężeń pod dowolnie wybranym przez siebie kątem. Dodatkowo do jednej kryzy mamy możliwość dołączenia aż 8 stężeń. 

Prawidłowo złożona konstrukcja jest bardzo stabilna i zapewnia bezpiecznie wygodne użytkowanie.


Wady rusztowań modułowych

Dość trudne w montażu, skomplikowane szczególnie dla osób początkujących w zakresie montowania oraz demontowania rusztowań. Konieczność używania młotka do zbijania klinów. Duża ilość dodatkowych elementów i akcesoria. Dodatkowe elementy i akcesoria są oczywiście zaletą, jednak w niektórych sytuacjach, szczególnie podczas montażu mogą przysporzyć problemów. Tak naprawdę za każdym razem trzeba od nowa robić projekt montażu rusztowania. Wiąże się to z faktem, że tego typu rusztowania są stosowane do trudnych i nietypowych obiektów. Wysoka cena rusztowania, ze względu na szerokość zastosowania i możliwości, jakie daje tego typu konstrukcja. Zakup takiego rusztowania przemysłowego to ogromny wydatek, jednak jest nieodłącznym elementem do wykonywania tak trudnych zadań jak renowacje kościołów, prace na stoczniach czy innych skomplikowanych obiektach przemysłowych.

Brak możliwości łączenia z rusztowaniami fasadowymi.


Montaż

Rusztowania modułowe należą do dość trudnych w montażu i do tego pracochłonnych. Jest to spowodowane tym, że tego rodzaju konstrukcje są przeznaczone do prac na dużych wysokościach, w związku, z czym całość musi być solidna, sztywna i gwarantować bezpieczeństwo. Do podstawowych elementów tego rusztowania należą stojaki, rygle, podesty komunikacyjne, stężenia pionowe oraz poziome i podesty stalowe. Zastosowano tutaj wyjątkowe rozwiązania w łączeniu elementów pionowych z elementami poziomymi. Łączenie odbywa się za pomocą zamka klinowego. Klin jest zabezpieczony, aby nie doszło do przypadkowego odłączenia się od siebie poszczególnych elementów. Podstawą całej konstrukcji rusztowania są stopy gwintowane.

Rusztowania modułowe idealnie się sprawdzają w różnego rodzaju obiektach przemysłowych, takich jak stocznie, zakłady przemysłowe itd. Są najlepszym rozwiązaniem np. przy pracach związanych z renowacją wież kościelnych czy innych budynków o nietypowej i nieregularnej budowie.

Rusztowania modułowe to niekończące się możliwości. Tego rodzaju rusztowania cały czas zyskują na popularności i są coraz częściej doceniane przez firmy budowlane. Ponadto inwestorzy zleceniodawcy budowy chętnie współpracują z firmami, które wykorzystują w swojej pracy właśnie rusztowania modułowe. Świadczy to o profesjonalnym podejściu do prac na wysokościach i trudnych obiektach przemysłowych.

Innowacyjne rozwiązania pozwalają na bezpieczne i profesjonalne wykorzystywanie tego rodzaju rusztowania. Tak dobra, jakość opiera się na optymalnej, ergonomicznej konstrukcji i logicznych rozwiązaniach technologicznych.