I Warmińsko-Mazurskie Mistrzowstwa w Bezpiecznym Montażu Rusztowań.

Telefon: 
501 288 265

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w I Warmińsko – Mazurskich Mistrzostwach W Bezpiecznym Montażu Rusztowań. Mistrzostwa zaplanowane są na 8.04.2016r. (piątek) w Olsztynie. Jest to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w naszym kraju, wzorowane na mistrzostwach innych zawodów.

Z uwagi, że zawód montera rusztowań jest pracą wyjątkowo niebezpieczną, odpowiedzialną oraz wymagającą szeregu różnych umiejętność, Mistrzostwa mają za cel podkreślić konieczność zachowania zasad BHP podczas pracy na wysokości.

Wydarzenie składa się z dwóch bloków.

Pierwszy blok, to Mistrzostwa Montażu Rusztowań. Zawodnicy, w 3-osobowych zespołach, będą mieli za zadanie wykonać krótki test z wiedzy teoretycznej oraz dwie konkurencje praktyczne, polegające na montażu i demontażu rusztowań ramowych i modułowych firmy Altard- Mostostal. Oceniana będzie dokładność oraz bezpieczeństwo wykonywanej pracy. Konkurencje nie są na czas. A grono osób oceniających będą tworzyć przedstawiciele PIP i IMBiGS.

Informacje dotyczące ekip montażowych to:

  • ekipa składa się z 3 montażystów
  • koszt udziału to 40 zł od osoby (120 zł od ekipy, kwoty są wartościami brutto) zawodnik dostaje tzw. Zestaw Startowy, który składa się z: gadżetów związanych z wydarzeniem oraz kupon obiadowy do wykorzystania w punkcie cateringowym na terenie Mistrzostw
  • od zawodników wymagamy posiadania uprawnień do montażu rusztowań oraz aktualnych badań lekarskich
  • zapewniamy niezbędny osprzęt do pracy na wysokości, tj. szelki, 2 linki z zatrzaśnikiem, kask, rękawice, okulary, kamizelkę.
  • zapewniamy niezbędne narzędzia do montażu i demontażu tj. klucze, młotki, miarki, wiertarki

Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, których pula to ok. 20 000 zł.

Drugi blok to prezentacja w formie stoisk informacyjnych firm związanych z branżą rusztowaniową m.in. producenci rusztowań, narzędzi do pracy na rusztowaniu, środki ochrony indywidualnej, odzież robocza, a także instytucji istotnych dla "rusztowaniowców" tj. Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, Urząd Dozoru Technicznego i Państwowej Inspekcji Pracy.

Po zakończeniu Mistrzostw organizowany jest Bankiet BMR w restauracji Omega w Olsztynie, na który serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy EKIPY MONTEŻOWE z całego kraju do startu w Mistrzostwa. A wszystkie firmy zajmujące się produkcją rusztowań, sprzętu ochrony indywidualnej, chemi budowlane itd. do udziały w formie wystawcy. 

Wszystkie informacje można zanleźć na stronie www.bmrolsztyn.pl lub dzwoniąc pod numer 501 288 265.

Załączniki: