Znamy zwycięzców I edycji Diamentowego Rusztowania

Rywalizacja o Diamentowe Rusztowanie dobiegła końca. Firma Layher, pomysłodawca i organizator konkursu, przyznała trzy nagrody główne oraz siedem wyróżnień osobom związanym z branżą rusztowań. Zwycięzcy w swojej codziennej pracy odznaczają się profesjonalizmem, bezpieczeństwem oraz najwyższą jakością oferowanych usług. W nagrodę za przestrzeganie najważniejszych norm i zasad budowlanych pojadą oni m. in. na tegoroczne Targi Bauma w Monachium.

W premierowej edycji konkursu Diamentowe Rusztowanie o zwycięstwo zawalczyło ponad 50 osób związanych z branżą rusztowań, na co dzień pracujących na wysokości. Członkowie jury zapoznali się z nadesłanymi ankietami i w oparciu o punktację ogólną oraz kreatywność haseł promujących bezpieczną pracę na rusztowaniach wybrali zwycięzców. Pierwsze miejsce zostało przyznane Małgorzacie Cieślik. Na podium stanęli również Mieczysław Kalinowski oraz Adam Jakubowski.

Podstawowym celem konkursu jest promowanie tych osób z branży rusztowań, które każdego dnia dbają o bezpieczeństwo, zarówno własne jak i swoich pracowników. Zwyciężyli ci, których praca zasługuje na miano „diamentowej” i powinna stanowić przykład dla innych. Należy podkreślić, że do konkursu wpłynęły zgłoszenia o zróżnicowanym poziomie wiedzy uczestników. Stanowi to dla nas niezwykle ważną informację i motywację do kolejnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy na rusztowaniach – mówi Grzegorz Dziewulski, Prezes Layher Sp. z o.o. i organizator konkursu.

Finaliści trzech pierwszych miejsc zostali zaproszeni na szkolenie produktowe, które odbędzie się w centrali firmy Layher w Eibensbach. Dodatkowo będą oni mieli okazję zobaczyć, jak wygląda proces projektowania i produkcji rusztowań w niemieckiej fabryce oraz pojadą na jedno z najważniejszych wydarzeń branży budowlanej – Targi Bauma w Monachium. Wszyscy autorzy wyróżnionych zgłoszeń otrzymali statuetki Diamentowego Rusztowania oraz certyfikat poświadczający zwycięstwo.

Udział w konkursie Diamentowe Rusztowanie był cennym doświadczeniem, gdyż sprawdzał moją wiedzę na temat rusztowań. Byłam jedną z dwóch pań biorących udział w konkursie, dlatego wygrana cieszy tym bardziej. W branży budowlanej kobiety stanowią zdecydowaną mniejszość, nie oznacza to jednak, że posiadają one mniejsze kompetencje czy doświadczenie niż mężczyźni – podsumowuje Małgorzata Cieślik, zdobywczyni I miejsca.

Diamentowe Rusztowanie to konkurs, który został ogłoszony po raz pierwszy w  listopadzie 2015 r. Organizatorzy planują jednak, aby na stałe zagościł on wśród prestiżowych wydarzeń budowlanych. Wygrana w nim ma być poświadczeniem przestrzegania norm i zasad obowiązujących w pracy z rusztowaniami.

Layher to globalny lider w zakresie produkcji systemów rusztowań. Od 70 lat jest synonimem innowacyjności, najwyższej jakości i gospodarności oraz bezpieczeństwa. W Polsce obecny od 1997 roku.

Firma wspiera swoich klientów oferując im doradztwo i wsparcie techniczne przy planowaniu i realizacji projektów. Dział techniczny odpowiada za przygotowanie projektu wraz ze schematami poszczególnych etapów montażu rusztowań oraz planami ich zabudowy. Prowadzi także szkolenia dla montażystów oraz kadry nadzorczej, zarządzającej, kierowników budów, majstrów i brygadzistów. Wszystkie produkty Layher wytwarzane są na południu Niemiec, w jedynej fabryce w Güglingen-Eibensbach.

Więcej informacji:

Aleksandra Franas
Mail: aleksandra.franas@procontent.pl
Tel. kom.: +48 884 888 982
Tel.: (22) 404 98 97 wew. 109