Wyjątkowe pokazy podczas Targów 4INSULATION.

Nie możesz tego przegapić!

Podczas tegorocznej edycji krakowskich Targów 4INSULATION odbędzie się pokaz prac wysokościowych z wykorzystaniem innowacyjnego elementu – ramy STAR. Będzie to premiera tego produktu na polskim rynku budowlanym. Wśród zaprezentowanych konstrukcji znajdzie się również kładka dla pieszych, nagrodzona tytułem „Rusztowania Roku”.

Tematem przewodnim pokazów podczas wydarzenia w Krakowie (25-26 listopada 2015 r.) jest bezpieczeństwo pracy na budynkach wyposażonych w izolacje przemysłowe. Zaplanowane prezentacje będą dotyczyć montażu konstrukcji wysokościowych oraz prowadzonych na nich prac technicznych. Specjaliści zaprezentują, jak poprawnie skonstruować rusztowania Layher z wykorzystaniem innowacyjnej ramy STAR, zwracając uwagę na wiele korzyści płynących z zastosowania tego rozwiązania, m.in. redukcja masy, obniżenie ceny czy łatwiejszy montaż. Co więcej uczestnicy targów dowiedzą się, na czym polega dostęp linowy, czyli tzw. alpinizm przemysłowy, jak bezpiecznie zamortyzować upadek oraz jak wygląda praca w ograniczeniu. W trakcie tego dwudniowego wydarzenia będzie również możliwość przyjrzenia się konstrukcji kładki dla pieszych. Jest to produkt, który został nagrodzony w tegorocznej edycji konkursu „Rusztowanie Roku” w kategorii Technologie i Bezpieczeństwo.

Podczas pokazów chcemy także poruszyć kwestie takie, jak planowanie pracy, narzędzia chroniące przed upadkiem z wysokości czy wyposażenie pracowników w środki ochrony indywidualnej, potrzebne do wykonania pracy. Dlatego też każdy pokaz zostanie zakończony akcją ratunkową wraz z ewakuacją poszkodowanego pracownika. Wszystkie nasze działania zostaną przeprowadzone na rusztowaniach firmy Layher, która zgodziła się zostać sponsorem pokazów – dodaje Bartosz Baran, ekspert współpracujący z R&M Centrum Szkolenia Zawodowego.

Dodatkowym punktem targów będzie możliwość podpisania przez budowlańców Kodeksu Dobrych Praktyk. Dokument ten powstał z inicjatywy firmy Layher, jako odpowiedź na statystyki dotyczące ilości wypadków na terenie budowy. Według danych Państwowej Inspekcji Pracy prace prowadzone na rusztowaniach należą do szczególnie niebezpiecznych. Co roku, w czasie pracy na wysokościach, dochodzi średnio do 120 wypadków, w tym do ponad 20 śmiertelnych[1].

Ze względu na to, że nasza firma jest producentem rusztowań, kwestia bezpieczeństwa osób, które pracują na naszych konstrukcjach nie pozostaje nam obojętna. Prace na wysokościach ocenia się w branży budowlanej jako jedne z najbardziej niebezpiecznych. Dane mówiące o wypadkach i ofiarach śmiertelnych są zatrważające. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć dokument, który pozwoli je ograniczyć i dać podstawę dobrej praktyki dla wszystkich wykonawców – podsumowuje Grzegorz Dziewulski, Prezes Layher Sp z o. o.

W trakcie tegorocznej edycji Targów 4INSULATION zaplanowano liczne wydarzenia towarzyszące: 6. Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO, Targi Efektywności Energetycznej w Przemyśle EFE, 6. Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych oraz 2. Konferencja Naukowo-Techniczna HEAT not LOST.
 


Layher to globalny lider w zakresie produkcji systemów rusztowań. Od 70 lat jest synonimem innowacyjności, najwyższej jakości
i gospodarności oraz bezpieczeństwa. W Polsce obecny od 1997 roku.

Firma wspiera swoich klientów oferując im doradztwo i wsparcie techniczne przy planowaniu i realizacji projektów. Dział techniczny odpowiada za przygotowanie projektu wraz ze schematami poszczególnych etapów montażu rusztowań oraz planami ich zabudowy. Prowadzi także szkolenia dla montażystów oraz kadry nadzorczej, zarządzającej, kierowników budów, majstrów i brygadzistów. Wszystkie produkty Layher wytwarzane są na południu Niemiec, w jedynej fabryce w Güglingen-Eibensbach.

 

Więcej informacji:
Magdalena Hayder
Mail: magdalena.hayder@procontent.pl
Tel.: 881 203 322

 

[1] Dane Państwowej Inspekcji Pracy za lata 2011-2014, http://www.pip.gov.pl/pl/bhp/budownictwo.