Layher zdobywcą nagrody „Rusztowanie Roku”

Firma Layher otrzymała I nagrodę w V edycji konkursu „Rusztowanie Roku”, którego organizatorem jest Polska Izba Gospodarcza Rusztowań. Jury doceniło kładkę dla pieszych systemu Allround zgłoszoną w kategorii Technologie i Bezpieczeństwo.

Produkt spółki Layher – kładka dla pieszych,  została uhonorowana tytułem „Rusztowanie Roku” 2015. Kapituła konkursowa składająca się z ekspertów zrzeszonych przez PIGR oraz autorytetów z kilku branż pokrewnych uznała konstrukcję za projekt przydatny i przynoszący efekty w kwestiach ekonomicznych. Wśród innych elementów branych pod uwagę przy ocenie zgłoszenia znalazły się: nowatorskość rozwiązania, stopień poprawy bezpieczeństwa pracy, ergonomia, kompatybilność w ramach systemu, oraz posiadanie certyfikatów i atestów.

Wyróżniona kładka dla pieszych jest konstrukcją uzyskaną z połączenia dwóch elementów systemu Allround – kratownicy oraz prętów, za pomocą głowic klinowych. W zależności od zaistniałych potrzeb można wyposażyć ją w odpowiednio dopasowane podłogi stalowe. Możliwe jest również zamontowanie zabezpieczenia w postaci kaset osłonowych bądź zadaszenie kładki przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Tego typu rozwiązania wykorzystuje się w sytuacjach kryzysowych, kiedy przemieszczanie się przez jezdnię czy most zostaje na jakiś czas ograniczone.

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowały się aż dwa produkty spółki Layher – kładka dla pieszych i trzyprzęsłowy most dla pieszych realizowany na remontowanej stacji kolejowej w Gliwicach.

Udział w konkursie „Rusztowanie Roku” jest bardzo cennym doświadczeniem, które może przynieść firmie same korzyści. Cieszymy się, że nasza kładka została doceniona przez tak zaszczytne grono jurorskie. Zakwalifikowanie się naszych dwóch produktów do drugiego etapu było już dla nas ogromnym wyróżnieniem. Stanowi także motywację do dalszych działań i promowania innowacyjnych rozwiązań rusztowaniowych wśród przedsiębiorców  – podsumowuje Grzegorze Dziewulski, Prezes Layher Sp. z o. o.

Konkurs „Rusztowanie Roku” ma na celu stałe podnoszenie prestiżu branży rusztowaniowej. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: rusztowanie, technologie i bezpieczeństwo oraz montażysta. W efekcie wypromowane zostają nie tylko innowacyjne produkty, ale też poszczególni pracownicy i firmy wchodzące dopiero na rynek. Każdą edycję konkursu kończy wielka gala, podczas której zostają wręczone nagrody. Tegoroczne uhonorowanie laureatów odbyło się 5 września w Częstochowie podczas uroczystej gali Forum Rusztowaniowego.

Layher to globalny lider w zakresie produkcji systemów rusztowań. Od 70 lat jest synonimem innowacyjności, najwyższej jakości
i gospodarności oraz bezpieczeństwa. W Polsce obecny od 1997 roku.

Firma wspiera swoich klientów oferując im doradztwo i wsparcie techniczne przy planowaniu i realizacji projektów. Dział techniczny odpowiada za przygotowanie projektu wraz ze schematami poszczególnych etapów montażu rusztowań oraz planami ich zabudowy. Prowadzi także szkolenia dla montażystów oraz kadry nadzorczej, zarządzającej, kierowników budów, majstrów i brygadzistów. Wszystkie produkty Layher wytwarzane są na południu Niemiec, w jedynej fabryce w Güglingen-Eibensbach.

 

Więcej informacji:

Aleksandra Adrian
Mail: aleksandra.adrian@procontent.pl
Tel.: 881 337 333